A Mátrix és a V mint vérbosszú alkotói a Nindzsagyilkos  segítségével friss vért (méghozzá rengeteget!) pumpálnak a harcművészeti  film műfajába.
Rain (Speed Racer – Totál turbó) alakítja a  rettenthetetlen és halálosan veszedelmes Raizót. A fiút az Ozunu klán  képezte gyerekkorától nindzsának, ám ő megszökött, ezért egykori társai  és vasakaratú nagymesterük (a legendás Sho Kosugi alakításában) most  üldözik. Raizo egyetlen társa egy Europol-ügynök (Naomie Harris), akinek  bizonyítékai vannak róla, hogy a klán bérgyilkosi szolgáltatásokat  nyújt különböző kormányoknak.
Ebben a filmben egy pillanatra  sincs megállás – az akció gyors, véres és kegyetlen, a mutatványok  lélegzetelállítóak, és végig kardok, láncok, botok suhognak, shurikenek  süvítenek. Ne a fegyvertől tarts, hanem a kéztől, amely forgatja.
 
Hang:
 magyar (5.1), angol (5.1), cseh (5.1)                             
Felirat: magyar, angol, román, cseh