Rács Lista

    • Az intarziakészítés műhelytitkai

      8 400 Ft
      Raktáron

      Az intarziakészítés műhelytitkai

      Taramix

      A könyv egyedülálló, hiánypótló munka. Rövid történelmi áttekintés után több mint 700 képpel, műhelyrajzzal illusztrálva részletes leírást ad az intarziakészítés technikájáról.A könyv alkalmas a hobbi szinten érdeklődőknek akik egyszerű kéziszerszámokkal, elvégezhető munkákat készíthetnek, vagy javíthatnak felújíthatnak bútorokat.A könyv tárgyalja a profi, gépi eszközök használatát. A gyakorló szakemberek, felújítók, értékmentők megismerhetik a szakma igazi fogásait, technikáit. Kiadás éve: 2014 Oldalak száma: 192 oldal Kötésmód: puhatáblás, ragasztókötött ISBN: 9786155186271 EAN: 9786155186271

    • Zsugaléria - Képeslap és kártya a humor tükrében

      5 775 Ft
      -15%

      4 909 Ft
      Raktáron

      Zsugaléria - Képeslap és kártya a humor tükrében

      Pont Kiadó

      A képes levelezőlapok divatjának közel száz esztendőn át hódolt az utazó és nyaraló polgár, névnapot, születésnapot és újévet köszöntő, vagy üzenetet és üdvözletet küldő rokon és barát. Külön műfajjá vált a levelezőlapok rajzolása, készítése. Nyomdák, műtermek, stúdiók alakultak a képeslap sajátos művészetére, és a kiadványok nagy száma jelzi, hogy hamar népszerűvé vált. Mára - hasonlóan a játékkártyákhoz - a műfaj megtalálta helyét a múzeumi életben is. A közelmúlt technikai változásaival és felgyorsult információáramlásával véget ért a képeslapok aranykora. De a „kártyás téma” aktualitása a XXI. században is vitathatatlan, hiszen ma is milliók ülnek a valóságos vagy virtuális játékasztalhoz. Jánoska Antal (1954) és szerzőtársa, Horváth Ferenc (1943) a régi és modern játékkártyák barátaiként talán még idejében fedezték fel a kártyás témák művészeti és szépirodalmi értékeit, és gyűjtöttek össze négy évtized alatt több ezer képeslapot és számtalan irodalmi emléket. E gyűjtemény „leg”-jei sorakoznak az album oldalain. E tarka és sokoldalú gyűjteményben a játékos ábrázolás feszültségein és helyzetkomikumain túl felbukkannak fantázia szülte dámák és királyok; társadalmi, politikai, történelmi tudósítás és kritika egyaránt. E könyvvel a szépművészetek barátainak, a képeslapgyűjtőknek és a humor kedvelőinek mulattatására nyújtjuk át ezt a gyűjteményt - üdvözlettel kártyásoktól kártyákkal és kártyázókkal nem csak kártyásoknak!Kiadás éve: 2012Oldalak száma: 104 oldalKötésmód: cérnafűzött, keménytáblásISBN: 9789637265839EAN: 9789637265839

    • The Corvinas of King Matthias

      8 990 Ft
      -15%

      7 642 Ft
      Raktáron

    • Műértők 3

      6 990 Ft
      -15%

      5 942 Ft
      Raktáron

    • Műértők 2

      6 990 Ft
      -15%

      5 942 Ft
      Raktáron

    • Műértők 1

      6 990 Ft
      -15%

      5 942 Ft
      Rendelhető

    • A tőzsdeügynök képei

      2 800 Ft
      -15%

      2 380 Ft
      Bizonytalan

      A tőzsdeügynök képei

      Typotex Kiadó

      Ez a könyv egy mindeddig gyakorlatilag ismeretlen, a két világháború között létrejött magyar polgári magángyűjteményt, annak és tulajdonosának a háború alatti-utáni sorsát, illetve az abból megmaradt, részben külföldet is megjárt, majd ismét hazakerült műveket mutatja be. A kereken harminc, egy kivételével a klasszikus modern magyar festészet legjelesebb alkotói Rippl-Rónai József, Ferenczy Károly, Vaszary János, Derkovits Gyula, Czóbel Béla, Koszta József, Mattyasovszky-Zsolnai László és mások által készített művek egy kisebb hányada ugyan korábban is ismert volt a művészettörténészek előtt, ám nagyobb részük ebben a kiadványban kerül először nyilvánosságra. A gyűjtemény háború alatti, illetve utáni története ráadásul igencsak jól dokumentált, mivel a családi visszaemlékezések és a régi fényképek mellett egykori tulajdonosuk egyik távoli rokonától is előkerült egy több száz oldalas, soha sehol nem publikált kéziratos visszaemlékezés, amelyben a szerző többször is szót ejt a gyűjtőről és képeiről, például a kollekció egy ma már azonosíthatatlan részének a háború során történt elpusztulásáról. A könyv a két háború közötti, mindeddig jórészt feldolgozatlan polgári magángyűjtemények egyik jellegzetes példájaként összefoglalja a kollekció történetét, illetve az egykori anyag ma ismert összes darabjának reprodukálása mellett részletesen is bemutatja a gyűjtemény négy kiemelkedő alkotását. Martos Gábor (1953; művészeti író; a MúzeumCafé főszerkesztője) évek óta foglalkozik a műkereskedelem elméleti kérdéseivel ebből a témakörből 2011-ben az ELTE Filozófiatudományi Doktori Iskolájában Magyarországon először szerzett tudományos fokozatot , és ezzel részben kapcsolatban műgyűjtés-történettel is; több száz cikket közölt hazai és külföldi lapokban, írt-szerkesztett képzőművészeti albumot, katalógusokban, múzeumi évkönyvekben jelentek meg írásai. 2013-ban a Typotex Kiadónál látott napvilágot Műkereskedelem Egy cápa ára című kötete, amelyben a művészeti árverések izgalmas világába vezette be az érdeklődőket. Mindemellett évek óta kutatja az itt először teljes egészében nyilvánosságra hozott Mestitz-gyűjtemény történetét.Kiadás éve: 2014Oldalak száma: 144 oldalKötésmód: ragasztottISBN: 9789632794181EAN: 9789632794181

    • A Rumy-serleg története

      3 900 Ft
      -15%

      3 315 Ft
      Bizonytalan

      A Rumy-serleg története

      Kairosz Kiadó

      Egy éppen fél évszázada lappangó pompás reneszánsz ötvösmű tűnt fel 2005 tavaszán a nemzetközi műtárgypiacon. A közel fél méter magas aranyozott ezüstserleget, melyet felirata szerint a sziléziai Brieg városa ajándékozott uralkodó hercegének, évszázadokon keresztül a címerében is serleg motívumot viselő magyarországi Rumy család birtokolta. A több mint 50 fényképpel illusztrált könyv szerzője korabeli leírások, rajzok, archív és modern fényképek segítségével vizsgálja a hercegi esküvő alkalmából készíttetett ötvöstárgy mitológiai és bibliai ábrázolásait, a díszítések előképeit és analógiáit.Kiadás éve: 2008Oldalak száma: 236 oldalKötésmód: kemény kötésbenISBN: 3000001318293EAN: 9789636621896

      Rács Lista